• Chystané akce
  • Služby
  • Články
  • Konference
  • Kontakty
  • Poptat akci

Eurokód 3 nové generace - PRAHA

25. dubna 2023 od 15:00
ČVUT v Praze, Fakulta stavební
Semináře
Seminář nabídne posluchačům seznámení s novinkami, které přinesou vybrané části nové generace Eurokódu 3 (Navrhování ocelových konstrukcí).
Doc. Jakub Dolejš
Ing. Dalibor Gregor Ph.D.
prof. Ing. Michal Jandera Ph.D.
prof. Ing. Pavel Ryjáček Ph.D.
prof. Ing. František Wald CSc.
Cena: 4 900 bez DPH
Kód akce: 99651
Mám zájem

Akci připravuje:

Michaela Holcová
Koordinátor/ka akce
+420 774 413 722
holcova@sekurkon.cz
  • Popis
  • Harmonogram
  • Obsah
  • Přednáší
  • Přihláška

O semináři

Technické normy odráží poslední stav poznání v daném oboru. Proto se pravidelně upravují a revidují o výsledky posledního poznání vědeckého vývoje. Pro návrh ocelových konstrukcí je platná současná verze soustavy evropských norem EN 1993-x-y (Eurokód 3) od roku 2005. Nicméně současně s používáním této verze probíhá vývoj tzv. Eurokódů nové generace. Ty nahradí v následujících letech stávající verze.

Cílem semináře je seznámit posluchače s novinkami, které přinesou vybrané části, které jsou již v konečné fázi schvalovacího procesu. Přednášející upozorní účastníky na části a postupy, které byly formálně přepracovány, fakticky změněny, rozšířeny nebo vypuštěny.

Kurz je určen hlavně pro projektanty. Mnoho cenných informací si jistě odnesou i zástupci výrobců a investorů, kteří projekty oponují či připomínkují.

Seminář se koná v rámci akce TÝDEN OCELI, DŘEVA A SKLA, kterou pořádá Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí.

Seminář je zařazen v akreditovaných vzdělávacích programech celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT.

Předpokládaný časový plán

14.30
Registrace účastníků
15.00
Úvodní slovo
Ing. Dalibor Gregor, Ph.D.
15.05
prEN 1993-1-1: Ocelové konstrukce – Obecná pravidla a pravidla pro pozemní stavby
prof. Ing. Michal Jandera, Ph.D.
15.40
prEN 1993-1-8: Ocelové konstrukce – Navrhování styčníků
prof. Ing. František Wald, CSc.
16.15
prEN 1993-1-2: Ocelové konstrukce – Navrhování konstrukcí na účinky požáru
prof. Ing. František Wald, CSc.
16.35
prEN 1993-1-9: Ocelové konstrukce – Únava
prof. Ing. Pavel Ryjáček, Ph.D.
17.00
Přestávka na kávu
17.20
prEN 1994-1-1: Spřažené ocelobetonové konstrukce – Obecná pravidla a pravidla pro pozemní stavby
Doc. Dr. Ing. Jakub Dolejš
17.40
Připravované části norem týkající se existujících konstrukcí
prof. Ing. Pavel Ryjáček, Ph.D.
18.00
Změna prA1 normy EN1090-2:2018 Provádění ocelových konstrukcí a hliníkových konstrukcí - Technické požadavky na ocelové konstrukce
Ing. Dalibor Gregor, Ph.D.
18.25
Závěr semináře
18.30
Závěrečné pohoštění

Partneři

Pořadatel

logo-caok-web.png

Ve spolupráci

logo-sekurkon-web.png

Přednáší

lecture.title
Doc. Jakub Dolejš

Na stavební fakultě ČVUT v Praze vystudoval obor Konstrukce a dopravní stavby, následně zde absolvoval i postgraduální studium. Dále pracoval jako projektant mostů (SUDOP PRAHA) a specialista na halové systémy (Lindab), poté působil na Tchajwanské pobočce VCE Vienna Consulting Engineers, kde navrhoval na nově budované rychlodráze mosty velkých rozpětí v extrémních podmínkách. Od roku 2003 je opět členem katedry ocelových a dřevěných konstrukcí v Praze, v roce 2013 obhájil habilitační práci zaměřenou na pokročilý návrh lešení.  V letech 2013-2015 se podílel na vybudování Univerzitního centra energeticky efektivních budov v Buštěhradu. Je členem TNK 92 Lešení, zastupuje Českou republiku v evropské normalizační komisi pro spřažené ocelobetonové konstrukce CEN/TC 250/SC4.

lecture.title
Ing. Dalibor Gregor Ph.D.

Je absolventem Fakulty stavební ČVUT v Praze, oboru Pozemní stavby a konstrukce a následně doktorského studia na Katedře ocelových a dřevěných konstrukcí Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Od roku 2004 působí jako projektant a vedoucí projektů ocelových konstrukcí ve firmě EXCON, a.s. a jako externí pedagog na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

Je členem technické komise č.9 Evropské asociace ocelových konstrukcí (ECCS), zabývající se prováděním ocelových konstrukcí. Dále působí jako předseda technické normalizační komise č.35 – Ocelové konstrukce při ČAS a technické komise ČAOK. Je autorizovaným inženýrem ČKAIT v oboru Mosty a inženýrské konstrukce.

lecture.title
prof. Ing. Michal Jandera Ph.D.

Je profesorem na katedře ocelových a dřevěných konstrukcí Fakulty stavební ČVUT v Praze. Ve svém výzkumu se zabývá zejména stabilitou ocelových konstrukcí, za studena tvarovanými ocelovými profily a korozivzdornou ocelí v nosných konstrukcích. Je členem pracovní a referenční skupiny CENu pro normy EN 1993-1-4 a EN 1993-1-14, pracovní skupiny CEN EN 1993-1-3 a ECCS TC7 pro za studena tvarované ocelové profily.

lecture.title
prof. Ing. Pavel Ryjáček Ph.D.

Absolvoval vysokoškolské studium na ČVUT v Praze, Fakultě stavební, kde mu byl v roce 2000 udělen titul Ing. V letech 2000 až 2003 studoval doktorské studium na ČVUT v Praze, Fakultě stavební a v roce 2003 obhájil disertační práci na téma „Půdorysně zakřivené spřažené ocelobetonové mosty“. Habilitační práci na téma „Zatížení ocelových mostů od termické interakce s bezstykovou kolejí“ obhájil na Fakultě stavební ČVUT v Praze v roce 2014. Během své kariéry uchazeč absolvoval pracovní a studijní pobyty v zahraničí a krátkodobě pobýval na řadě universit v Evropě. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných článků a příspěvků na mezinárodních a národních konferencích.

Prof. Ryjáček se 9 let výraznou měrou podílí na výuce Katedry ocelových a dřevěných konstrukcí v oblasti ocelových mostů, vede bakalářské a diplomové práce. V minulosti vychoval řadu doktorandů a řadu školí i v současnosti. Byl řešitelem řady národních výzkumných projektů, kromě toho se podílí jako spoluřešitel na řešení dalších výzkumných projektů, národních a mezinárodních. Uchazeč je úspěšný v oblasti smluvního výzkumu, kde řešil a řeší řadu teoretických otázek významných projektů a realizace mostních konstrukcí. Působí jako člen řady národních a mezinárodních institucí a komisí, jako je IABSE, IABMAS, dále v ECCS předsedá Bridge committee v rámci TC Bridges constructions.

V oblasti normalizace působí v TC 250 -SC3 ve WG9 Evolution and Maintenance of EN 1993-1-9, dále pod TC250/SC3 v AHG Assessment and retrofitting of existing iron and steel structures. V oblasti zatížení pak působí v TC250/SC1 ve WG3 TG Dynamic Interface between Bridges and Rolling Stock.

Ve své činnosti se zejména zaměřuje na problematiku interakce most kolej, hodnocení existujících konstrukcí, metody jejich diagnostiku a sledování a zesilování.

lecture.title
prof. Ing. František Wald CSc.

Vystudoval Stavební inženýrství na Českém vysokém učení technickém v Praze, kde se i habilitoval a získal profesorský titul v oboru Teorie stavebních konstrukcí a materiálů. Studoval na Universitě v Lyngby a učil na UC Berkeley, Purdue University, Nagoya Institute of Technology a NTU Singapore. Vědeckou práci zaměřil na navrhování styčníků a požární odolnost konstrukcí. Od roku 2007 do 2021 vedl Katedru ocelových konstrukcí FSv ČVUT v Praze. Na fakultě založil a stará se o bakalářský, magisterský a doktorský obory zaměřené na požární bezpečnost staveb.

Prof. Wald připravil a předsedal evropskému networku COST TU Integrované požární inženýrství a reakce na požár IFER. Založil a řídí evropský magisterský studijní program Erasmus Mundus na výuku ocelových konstrukcí SUSCOS. Od roku 1992 pracuje v technických komisích Evropského sdružení výrobců ocelových konstrukcí ECCS, v komisi TC10 Styčníky, TC3 Požár a TC14 Navrhování konečnými prvky. Byl členem projektového týmu na přípravu druhé verze normy prEN1993-1-8 Styčníky.

Závazně se přihlašuji / přihlašujeme se na akci

Mohlo by Vás zajímat

3. dubna 2023 od 09:00
Elektronický stavební deník – teorie v praxi
Semináře
Online
Tento seminář propojuje jak právní pravidla pro správné vedení SD ve vazbě na jeho elektronickou formu, tak i praktickou ukázku.
Detail akce
11. dubna 2023 od 09:00
Autorizace ve výstavbě - příprava k autorizační zkoušce
Semináře
Online
Vybrané činnosti podle SZ: projektová činnost, odborné vedení provádění staveb, požadavky na autorizované osoby
Detail akce
20. dubna 2023 od 09:00
28. MEZINÁRODNÍ SYMPOZIUM MOSTY 2023
Konference
Sympozium MOSTY je každoroční setkání více jak 600 odborníků, kteří si vyměňují zkušenosti s výstavbou silničních a železničních mostů.
Detail akce
25. dubna 2023 od 15:00
Eurokód 3 nové generace - PRAHA
Semináře
Seminář nabídne posluchačům seznámení s novinkami, které přinesou vybrané části nové generace Eurokódu 3 (Navrhování ocelových konstrukcí).
Detail akce
  • Chystané akce
  • Služby
  • Články
  • Publikace
  • Kontakty
SEKURKON s.r.o.
Starobělská 1133/5
700 30 Ostrava - Zábřeh
Telefon: +420 773 944 447
E-mail: sekurkon@sekurkon.cz
© 2023 SEKURKON s.r.o.
Obchodní podmínky|Ochrana osobních údajů|Cookies